Електролобзик — це ручний інструмент з електроприводом, за допомогою якого виконується односпрямоване та криволінійне (фігурне) різання листового матеріалу: дерево, пластмаса, листовий метал, керамічна плитка, гіпсокартон, ламінат та інше. У столярних та інших ремонтних роботах, коли потужна електропила буде зайвою, знадобиться саме зручний та компактний електролобзик.
По типу живлення лобзики бувають:
- мережеві, які працюють від електричної мережі. Незалежно від тривалості використання, потужність мережевого обладнання залишається незмінною. Водночас потужність електролобзика часто залежить саме від напруги в мережі і є необхідність наявності розетки в робочій зоні або використання подовжувачів.
- акумуляторні, для яких характерна висока мобільність і вони не залежать від напруги в електромережі. Часто акумуляторні лобзики мають значну вагу, оскільки потужні батареї зазвичай зі значними габаритами. Також тривалість безперервної роботи залежить від ємності акумулятора.
Конструкція електролобзика включає в себе:
- двигун, що приводить у рух ріжучий інструмент;
- кривошипний механізм, який перетворює рух обертального вала в поступальний;
- ріжучу робочу оснастку, яка зафіксована за допомогою колодкового або гвинтового затиску;
- підошву або платформу;
- ергономічну рукоятку для комфортної роботи.
Також більшість електролобзиків оснащена патрубком для підключення пилососа, який збирає пил і тирсу, що забезпечує чистоту робочого місця в процесі роботи.
Характеристики лобзика
При виборі побутового або професійного електролобзика, рекомендуємо брати до уваги наступні характеристики:
- Потужність
Це важливий параметр, адже потужність двигуна впливає на швидкість роботи та максимальну товщину оброблюваного матеріалу.
- Частота ходу
Цей параметр визначає не тільки швидкість, а і якість виконання роботи.
У багатьох сучасних моделях електролобзиків є регулювання частоти обертів, що оптимізує процес різання матеріалів різної товщини. Для грубого різання та чорнової обробки потрібна висока швидкість ходів ріжучого інструменту, тоді як точне розпилювання здійснюється на низьких швидкостях.
- Глибина пропилу
Цей параметр залежить від потужності двигуна. Глибина пропилу визначає максимальну товщину і вид матеріалу, який можна обробляти інструментом.
- Максимальний діаметр отвору
Конструкція електролобзика дозволяє робити отвори у тих місцях оброблюваних матеріалів, які недоступні для інших інструментів. Діаметр отвору залежить від товщини і ширини пилки, її форми та геометрії зубів.
Широкий вибір полотен для різання забезпечує можливість виконання отворів будь-яких розмірів та форм.
Додаткові функції електролобзика
При виборі електролобзика також необхідно звернути увагу на додаткові функції, які полегшують роботу з інструментом та розширюють його можливості. Найбільш необхідними є наступні функції:
- Система плавного пуску
При роботі з чіткою розміткою або спеціальними вимірами, ця функція забезпечує необхідний м’який старт, завдяки чому ріжуче полотно не зміщується з початкової положення через різкий запуск при включенні. Також система поступово збільшує частоту руху, що знижує навантаження на електроінструмент.
- Маятниковий хід
Забезпечує високу продуктивність та якість розпилу при роботі з дерев’яними заготовками. Прискорення відбувається за рахунок розгойдування ріжучого полотна у вертикальному і горизонтальному напрямку.
- Система здування стружки
Необхідна функція для моделей, що не оснащені патрубками для підключення до пилососа.
- Лазерний покажчик
Наявність лазерного покажчика забезпечує точність руху інструмента, що особливо важливо при роботі з чіткою розміткою. Щоб переконатися у зручності цієї функції, зверніть свою увагу на моделі електролобзик Revolt JS 1270 та JS 1270 М.
- Підсвічування робочої зони
Завдяки підсвічуванню відсутня тінь від інструменту, що забезпечує контроль за рухом інструменту та знижує навантаження на очі.
- Кнопка фіксації
Більшість операцій по обробці дерев’яного полотна відбуваються на однаковій швидкості і необхідність довго утримувати кнопку викликає швидку стомлюваність рук. А наявність кнопки фіксації забезпечує можливість встановити певний параметр, зафіксувати його та виконувати роботу з однаковою швидкістю протягом усього часу.
Додатковими параметрами, що впливають на покупку того чи іншого інструмента, є вага і габарити. Тут вибір потрібно робити виходячи із особистих уподобань, фізичних можливостей та часу, який інструмент буде використовуватись. І загалом обладнання має бути безпечним, зручним та комфортним у роботі. Тому обирайте магазини, які піклуються про своїх покупців, якість продукції та сервісне обслуговування.